15 czerwca 2024 roku odbył się tradycyjny Rajd Misyjny organizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.

Mszy Świętej w intencji śląskich misjonarzy oraz środowisk misyjnych przewodniczył ks. dr Grzegorz Wita - dyrektor PDM Archidiecezji Katowickiej. Koncelebrowali ks. Krzysztof Płonka były misjonarz Mołdawii, który wygłosił homilię oraz ks. dr Andrzej Kumor. W rajdzie uczestniczyła też świecka misjonarka pani Katarzyna Tomaszewska, posługująca w Zambii.

Uczestnicy rajdu mieli do pokonania nie tylko górski szlak, ale również test dotyczący wiedzy o śląskich misjonarzach i ich posłudze misyjnej.

Trasa rajdu przebiegała z Wisły – Jawornika na Soszów. Uczestniczyło ponad 120 osób związanych z wolontariatem misyjnym.

Serdecznie zapraszamy na XXI Rajd Misyjny organizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej, który odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Spotykamy się przed Domem Formacyjnym Ruchu Światło – Życie w Wiśle Jaworniku, ul. Jodłowa 5.

Rajd rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.30 w kaplicy pod wezwaniem Chrystusa Sługi. Po Mszy Świętej wędrujemy na Soszów i po odpoczynku na polanie przy schronisku, wracamy do Jawornika.

Prosimy o zgłoszenia udziału w rajdzie do 7 czerwca w Wydziale Misyjnym lub telefonicznie pod nr 504 996 769.

06 kwietnia 2024 roku odbył się XI Kongres Misyjny, w którym uczestniczyło ponad 100 osób z różnych parafii archidiecezji.

Środowiska misyjne spotkały się w parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju - Bziu Zameckim.
Kongres przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę w misji Kościoła”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Kongresu oraz gospodarzom za piękne przygotowanie misyjnego spotkania i wzorową organizację. Bóg zapłać!

WIELKANOC 2024

Drodzy Aniołowie Misji, Wspólnoty Żywego Różańca i Środowiska Misyjne

Alleluja, Jezus żyje! Ten radosny okrzyk zwiastuje całemu światu najważniejszą prawdę chrześcijańską: po męce i śmierci, po bólu i niepewności jutra, nastało zmartwychwstanie.
Z grobu Jezusa rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia, radości i nadziei. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym przemieniło uczniów i całe pokolenia chrześcijan w świadków Boga. Miłość Chrystusa zawsze odnosi zwycięstwo nad śmiercią, egoizmem, grzechem i zniewoleniami.
Powierzmy Zmartwychwstałemu nasze lęki, problemy, niepewności, gdy w wielkanocny poranek udamy się do grobu, by schylić się i zobaczyć, ujrzeć i uwierzyć…
Zmartwychwstały Chrystus niech przemieni nas wewnętrznie, byśmy nie ustawali w modlitwie i czynieniu dobra…

Niech Chrystus wynagrodzi Wam ofiarność i miłosierną wrażliwość na potrzebujących. Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was oraz Waszych bliskich i umacnia w dawaniu świadectwa miłości.

Wydział Misyjny Archidiecezji Katowickiej

Ks. bp Grzegorz Olszowski

Ks. dr Grzegorz Wita

mgr Elżbieta Kranz

16 marca 2024 roku w parafii Bożego Miłosierdzia w Tychach odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla środowisk misyjnych.
W spotkaniu uczestniczył misjonarz ks. Waldemar Potrapeluk kapłan archidiecezji katowickiej, od 32 lat posługujący w Zambii.

Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Olszowski. Koncelebrowali ks. misjonarz Waldemar Potrapeluk, ks. dr Grzegorz Wita i ks. proboszcz Józef Sołtys.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kół Misyjnych archidiecezji katowickiej i osoby zaangażowane w projekty misyjne - "Aniołowie Misji".

Wydział Misyjny serdecznie zaprasza na: XI Archidiecezjalny Kongres Misyjny, który odbędzie się pod hasłem: UCZESTNICZĘ W MISJI KOŚCIOŁA.

Spotykamy się 06 kwietnia 2024 roku, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju - Bziu Zameckim.

Plan spotkania:

10.00 - powitanie i przedstawienie grup misyjnych w kościele
10.30 - spotkania w grupach
11.30 - Msza Święta
12.30 - posiłek
14.00 - nabożeństwo rozesłania

Prosimy, by uczestnicy przygotowali z papieru "kroplę krwi" w formacie A4 z nazwą parafii, którą doczepimy do dużego serca na znak uczestnictwa w krwioobiegu wspólnoty i misji Kościoła.

Myślą przewodnią Kongresu będą słowa świętej Tereski od Dzieciątka Jezus: W sercu Kościoła, Mojej Matki, będę Miłością.

Prosimy również, by grupy misyjne poszczególnych dekanatów ubrały się lub miały chusty, kwiaty, itp. w kolorach misyjnych.

Kolor zielony - dekanaty: Katowice- Panewniki, Mysłowice, Pogrzebień, Pszów, Tychy Stare, Katowice-Załęże, Orzesze

Kolor niebieski - dekanaty: Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębie Górne, Łaziska, Wodzisław Śląski, Żory, Kochłowice, Ruda Śląska

Kolor czerwony - dekanaty: Chorzów, Chorzów-Batory, Mikołów, Gorzyce, Katowice-Śródmieście, Knurów, Suszec, Lędziny, Tychy Nowe

Kolor żółty - dekanaty: Katowice-Piotrowice, Katowice-Bogucice, Miedźna, Pszczyna, Dębińsko, Bieruń, Rybnik- Boguszowice

Kolor biały - dekanaty: Piekary Śląskie, Rybnik, Niedobczyce, Golejów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Pawłowice Śląskie

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w XI Kongresie Misyjnym do dnia 02 kwietnia 2024 roku w Wydziale Misyjnym lub pod nr telefonu 504996769.

Pozdrawiam

Elżbieta Kranz

Referentka Wydziału ds. Misji Kurii Metropolitalnej w Katowicach