17 czerwca 2023 r. odbył się XX Rajd Misyjny zorganizowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej. Wędrowaliśmy z Brennej Leśnicy na Stary Groń.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się za arcybiskupa Adriana Galbasa oraz za śląskich misjonarzy i misjonarki. Po Mszy Świętej nagraliśmy filmik z życzeniami dla księdza arcybiskupa w dniu jego ingresu.
W rajdzie wzięło udział ponad 150 osób. Razem ze środowiskami misyjnymi wędrowała świecka misjonarka pani Katarzyna Tomaszewska posługująca w Zambii. Opowiadała o swojej pracy misyjnej w Masansie. Na szczycie odbył się konkurs misyjny. Uczestnicy wykazali się sporą wiedzą na temat misji w Zambii. Wszyscy otrzymali afrykańskie pamiątki. Rajd zakończyliśmy posiłkiem w Ośrodku Spotkań i Formacji imienia św. Jadwigi Śląskiej w Brennej oraz wspólną modlitwą.

Wydział Misyjny Kurii Metropolitalnej w Katowicach dziękuje pani Kasi Tomaszewskiej za wspólne wędrowanie i piękne świadectwo posługi misyjnej. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom jubileuszowego rajdu.

Pomysłodawcą rajdów misyjnych był dwadzieścia lat temu misjolog ks. profesor Jan Górski. Bardzo dziękujemy za to piękne dzieło!